Chińska firma opracowuje implant mózgowy Neucyber, konkurencję dla Neuralink

Chińska firma Beijing Xinzhida Neurotechnology zaprezentowała swój chip mózgowy Neucyber, który stał się przedmiotem zainteresowania społeczności naukowej. Ten interfejs mózg-komputer jest już wykorzystywany do kontrolowania zrobotyzowanego ramienia małpy, jak podaje Reuters. Projekt otrzymał wsparcie od Chińskiej Partii Wspólnoty, która przyczyniła się do jego rozwoju i promocji.

W przeciwieństwie do Neuralink z siedzibą w USA, Neucyber wykorzystuje mniej inwazyjną metodę, co może uczynić go bardziej atrakcyjnym do użytku przez ludzi. Chociaż Neucyber był do tej pory testowany tylko na zwierzętach, spodziewane są dalsze badania i rozwój w celu dostosowania technologii do użytku u ludzi.

Technologia ta została zaprezentowana na corocznym Forum Technicznym Zhongguancun w Pekinie, gdzie została uznana za jedno z najważniejszych osiągnięć w dziedzinie interfejsów mózg-komputer (BCI).

You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej