Eksperci zdemontowali zestaw słuchawkowy Apple Vision Pro AR/VR i pokazali, jak jest on ułożony w środku (wideo)

Eksperci iFixit regularnie demontują urządzenia elektroniczne, aby pokazać, jak działają i jak je naprawić na swoim kanale YouTube. Tym razem w ich ręce trafił zupełnie nowy zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej Apple Vision Pro, który trafił do sprzedaży w USA 2 lutego 2024 roku. Podczas demontażu oceniono wewnętrzny układ urządzenia i jego łatwość konserwacji.

Wewnątrz Vision Pro znajdują się liczne czujniki, kamery, napędy obiektywów, wentylatory i wiele więcej, pisze 9to5mac. Zestaw słuchawkowy Apple jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń firmy, więc nic dziwnego, że jego samodzielna naprawa będzie bardzo trudna.

Polecamy również lekturę – Apple Vision Pro został przetestowany pod kątem wytrzymałości – urządzenie okazało się całkiem wytrzymałe, ale może się złamać w przypadku upuszczenia (wideo).

Wyświetlacz EyeSight jest piętą achillesową pod względem łatwości konserwacji” – zauważył iFixit. Jednocześnie specjaliści firmy wspomnieli, że Apple udało się ułożyć wewnętrzne elementy zestawu słuchawkowego w taki sposób, że wymiana baterii i głośników była stosunkowo łatwa. “Musimy przyznać Apple rację: łatwo wymienialne głośniki i bateria to duża wygrana pod względem łatwości konserwacji“, – powiedział w oświadczeniu iFixit.

Vision Pro jest wyposażony w opatentowany przez Apple 8-rdzeniowy procesor M2, 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci masowej. Deweloperzy wyposażyli urządzenie w zupełnie nowy chip R1, który ma przetwarzać dane pochodzące z 12 kamer, 5 czujników i sześciu mikrofonów, a także zapewniać wrażenie, że treści pojawiają się tuż przed oczami użytkownika.

Przypominamy, że Vision Pro został wprowadzony na rynek amerykański 2 lutego. Pomimo faktu, że nowy produkt kosztuje od 3500 USD (co jest drogie nawet dla Amerykanów), wiele zamówień w przedsprzedaży na zakup tej nowości zostało złożonych przed rozpoczęciem sprzedaży. Po rozpoczęciu sprzedaży ci, którzy chcą wypróbować urządzenie w praktyce, mogą to zrobić w jednym z oficjalnych sklepów Apple w Stanach Zjednoczonych.

You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej