Innowacje od “Darnitsa”: Spółka otwiera sieć aptek-szpitali

Firma farmaceutyczna “Darnitsa” zdecydowała się wejść na rynek detaliczny i otworzyć apteki-szpitale na terenie całej Ukrainy. Pierwszy z nich ma zostać otwarty za dwa miesiące w obwodzie iwanofrankowskim.

Podpowiemy, jak działa format apteki i gabinetu lekarskiego w jednym, a także ile trzeba zainwestować w jedną instytucję.

Jak będzie działać jednominutowa klinika z Darnitsy?

Kateryna Zagoriy, członek zarządu Darnitsa, powiedziała Forbesowi, że nowy format będzie obejmował obszar sprzedaży leków i gabinet lekarza rodzinnego. Konsultacje będą płatne.

Placówka będzie oferować leki nie tylko firmy Darnitsa, ale także innych producentów. Asortyment będzie jednak mniejszy niż w innych aptekach. Na przykład nie będzie serwetek ani pieluch. Ale będzie jeszcze jeden dodatek – odwiedzający będą mogli oddać krew do analizy.

Gdzie otworzyć i jakie inwestycje są potrzebne

Pierwsze otwarcia planowane są w małych miejscowościach – zarówno w sklepach przy ulicach, jak i w centrach handlowych o powierzchni ok. 150 mkw. Jedna z takich “aptek-szpitali” zostanie otwarta w Jaremczu w ciągu dwóch miesięcy. Planujemy również otwarcie oddziału w obwodzie żytomierskim, a następnie w Horishni Plavni w obwodzie połtawskim i Darnytsia w Kijowie. Pierwsze takie kliniki będą na razie działać w trybie testowym.

Według głównego menedżera, inwestycje w jeden taki zakład wynoszą 100 000-120 000 USD.

Właściciel Liki.ua, Yuriy Chertkov, podkreślił, że głównym dochodem One Minute Clinic jest sprzedaż detaliczna leków. Tym samym Darnitsa wejdzie na rynek detalicznej sprzedaży aptecznej.

“Aby zmniejszyć zależność od sieci aptek, Darnitsa powinna stworzyć około tysiąca takich punktów” – powiedział Chertkov i zasugerował, że firma ma takie możliwości.

Co ciekawe, Darnitsa uruchomiła wcześniej podobny projekt – “Doctor in a Pharmacy”. Następnie odwiedzający mogą skonsultować się ze specjalistą w sprawie przyjmowania leków. Jednak z powodu kryzysu w latach 2008-2010 projekt został zamknięty.

Source mc.today
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej