Niespodziewanie Putin wycofuje wojska z Armenii

9 maja nielegalny prezydent Rosji Władimir Putin i premier Armenii Nikol Paszynian uzgodnili wycofanie rosyjskich żołnierzy z wielu regionów Armenii.

Stały rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, wydał oświadczenie w tej sprawie.

Według przedstawiciela dyktatora, szef armeńskiego rządu powiedział, że “dziś, ze względu na zmienione warunki, nie ma już takiej potrzeby”. Dlatego… Putin zgodził się, a wycofanie naszego wojska i straży granicznej zostało uzgodnione” – powiedział Pieskow.

Zaczął również twierdzić, że na prośbę oficjalnego Erewania rosyjscy strażnicy graniczni pozostaną na granicy armeńsko-tureckiej i armeńsko-irańskiej.

Pozostaną tam i nadal będą pełnić swoje funkcje.

Stosunki między Armenią a Rosją nadal się pogarszają

Jeszcze w kwietniu szefowa Rady Federacji Rosyjskiej Walentina Matwienko nakazała senatorom przygotowanie wniosku i wysłanie go do parlamentu Armenii po głośnych wypowiedziach przewodniczącego Alena Simonyana na temat Ukrainy.

Ten ostatni podkreślił niedawno, że oficjalny Erywań zdecydowanie broni integralności terytorialnej Ukrainy, a także Mołdawii, Gruzji, Cypru i wszystkich innych krajów.

Tak jasne stanowisko wywołało oburzenie ze strony popleczniczki Putina.

Chciałbym zadać pytanie mojemu koledze, przewodniczącemu armeńskiego parlamentu: w czyim imieniu wygłaszał takie historie? Z pewnością nie w imieniu narodu ormiańskiego, z którym Rosję łączy wielowiekowa przyjaźń. Nie możemy ignorować tego rodzaju rusofobicznych wypowiedzi” – powiedziała Walentina Matwienko.

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy konflikt i publiczne spory wybuchają między Moskwą a Erewaniem w sprawie Ukrainy.

Source news.online
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej