Nowy rekord świata: kobieta wspina się na wieżę Eiffla na linie w mniej niż 20 minut (wideo)

Anouk Garnier udało się przekroczyć rekord świata wynoszący 90 metrów dla mężczyzn i 26 metrów dla kobiet.

Anouk Garnier, 34-letnia francuska lekkoatletka, pobiła rekord świata we wspinaczce skałkowej, wspinając się na wieżę Eiffla w Paryżu. Wydarzenie miało miejsce wczoraj, 11 kwietnia, jak donosi The Guardian.

Zawodnik był w stanie wspiąć się na wysokość 110 metrów w 18 minut. Anouk Garnier pobiła poprzedni rekord należący do Thomasa Van Tondera z RPA, który wspiął się na wysokość 90 metrów oraz Idy Mathilde Stinsgaard z Danii, która pokonała 26 metrów.

“To było spełnienie marzeń. To było magiczne. Jeśli w cokolwiek wątpiłem, to w to, że to zrobię. To rok przygotowań, to nie tylko 18-minutowa wspinaczka. To cała presja, gdy dążysz do tak wielkich rzeczy. Kiedy już się uda, emocje są szalone” – powiedział Garnier po ustanowieniu rekordu.

Warto dodać, że w 2022 roku zdobyła tytuł dwukrotnej mistrzyni świata w biegu z przeszkodami w swojej kategorii wiekowej.

Anouk Garnier powiedziała również, że jej celem było zebranie funduszy dla League Against Cancer, która wspiera leczenie dzieci chorych na raka. Wiadomo, że matka zawodniczki również cierpi na raka, więc córka postanowiła wesprzeć matkę w walce z chorobą.

 

Zobacz ten post na Instagramie

 

Post od La tour Eiffel (@toureiffelofficielle)

Source focus
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej