Pierwsza ukraińska brygada lotnictwa taktycznego otrzymuje symulator myśliwca F-16 (wideo)

Mykola Oleshchuk, dowódca ukraińskich sił powietrznych, powiedział, że jedna z brygad lotnictwa taktycznego otrzymała swój pierwszy symulator F-16. Ukraińscy specjaliści testują obecnie ten model i przygotowują go do eksploatacji. Główny moduł systemu został już zainstalowany i jest dostępny dla pilotów do nauki, a wkrótce zostanie dodany kokpit i hydraulika, aby w pełni odtworzyć warunki prawdziwego lotu.

Symulator zapewnia symulację lotu w kokpicie, demonstrując wszystkie wyświetlacze instrumentów i proces wystrzeliwania broni. Piloci będą mogli trenować misje taktyczne, w tym wyszukiwanie i przechwytywanie celów, a także ćwiczyć wystrzeliwanie rakiet w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych. Na Ukrainie wcześniej używano podstawowych symulatorów, ale obecnie rośnie zapotrzebowanie na bardziej zaawansowane symulatory.

Mykoła Oleszczuk wyraził wdzięczność międzynarodowym sojusznikom za ich wsparcie we wzmacnianiu ukraińskich sił powietrznych i wezwał do dalszej współpracy w tworzeniu bazy materiałów szkoleniowych, która ma kluczowe znaczenie nie tylko dla transferu myśliwców, ale także dla szkolenia wykwalifikowanych pilotów.

Source itc
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej