Wielka Brytania zapewnia 180 milionów dolarów dla ukraińskiego sektora energetycznego

Ukraina otrzyma od Wielkiej Brytanii ponad 180 milionów dolarów na wzmocnienie sektora energetycznego

Wielka Brytania przeznaczyła prawie 150 milionów funtów (ponad 180 milionów dolarów) na wzmocnienie ukraińskiego sektora energetycznego. Stwierdził to stały przedstawiciel Wielkiej Brytanii przy OBWE, Neil Holland, donosi służba prasowa brytyjskiego rządu.

“Wielka Brytania zwiększa wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy i przeznaczyła prawie 150 milionów funtów na wzmocnienie ukraińskiego sektora energetycznego. Kontynuujemy współpracę z naszymi partnerami z grupy G7+, aby pomóc Ukrainie w naprawie, ochronie i odbudowie jej systemu energetycznego” – powiedział.

Według Hollanda, Wielka Brytania zamierza zapewnić Ukrainie wsparcie, którego potrzebuje, aby się bronić i wypchnąć Rosję z suwerennego terytorium Ukrainy.

“To jedyna droga do sprawiedliwego i trwałego pokoju” – podkreślił.

  • Od marca 2024 r. Rosja przeprowadziła trzy potężne ataki na ukraiński system energetyczny, wyłączając do 7 GW mocy wytwórczych energii elektrycznej.
  • Strajki uszkodziły elektrownię wodną Dnipro w Zaporożu, Charkowską Elektrownię Wodną-5, Żmijewską i Trypilską Elektrownię Wodną Centrenergo, Bursztyńską i Ładyżyńską Elektrownię Wodną DTEK.
  • Minister energetyki Herman Galushchenko powiedział, że Ukraińcy powinni zaopatrzyć się w generatory i banki energii i przygotować się na każdy scenariusz wiosną i latem.
Source liga
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej