Ciężka rakieta New Glenn firmy Blue Origin startuje po raz pierwszy

Rakieta New Glenn firmy Blue Origin została po raz pierwszy podniesiona na platformę startową w ramach przygotowań do jej dziewiczego lotu w tym roku. Firma zajmująca się lotami kosmicznymi, należąca do założyciela Amazona Jeffa Bezosa, opublikowała zdjęcie przedstawiające rakietę w Launch Complex 36 (LC-36) w Kennedy Space Center na Florydzie.

Blue Origin opisał lokalizację miejsca startu jako część kampanii testowej, która pozwoli jej zespołom trenować, testować i doskonalić swoje umiejętności w zakresie integracji pojazdów, transportu, wsparcia naziemnego i startu. Pozostanie on w programie uruchamiającym przez około tydzień.

Zauważono, że testy na JFK nie wymagają silników BE-4 New Glenn, które zostały odpalone na gorąco w ośrodku NASA w Huntsville w Alabamie oraz na stanowisku startowym Blue Origin w Zachodnim Teksasie.

Nowy pocisk ma wysokość około 98 metrów (320 stóp). Zawiera siedmiometrową owiewkę ładunku o dwukrotnie większej objętości niż standardowe pięciometrowe komercyjne systemy startowe. Aby spojrzeć na to z perspektywy, owiewka jest wystarczająco duża, aby pomieścić trzy autobusy szkolne.

Jego pierwszy stopień wielokrotnego użytku powinien wystarczyć na co najmniej 25 misji i, podobnie jak rakieta Falcon 9 firmy SpaceX, po starcie wyląduje na platformie morskiej.

Source gagadget
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej