CommEX, giełda kryptowalut, która kupiła rosyjski biznes Binance, ogłasza zamknięcie

We wrześniu 2023 r. Binance zawarło umowę sprzedaży całej swojej rosyjskiej działalności CommEX. Sześć miesięcy później rosyjska giełda kryptowalut ogłosiła stopniowe zawieszenie działalności od 25 marca. Z tego powodu Binance szuka teraz nowego nabywcy dla swojej rosyjskiej działalności zamiast CommEX.

CommEX to globalna giełda kryptowalut zarejestrowana w 2023 r. na Seszelach na bazie rosyjskiej firmy przejętej od Binance.

Platforma jest skierowana na rynki Rosji i WNP, Azji i Ameryki Łacińskiej. Liczba klientów giełdy przekracza 200 000. Mieszkańcy UE i USA nie mogą handlować na CommEX i istnieje blokada według adresu IP lub danych weryfikacyjnych.

“Niestety, po dokładnej analizie obecnej sytuacji i przeglądzie naszych planów strategicznych, jesteśmy zmuszeni ogłosić decyzję o zawieszeniu platformy handlowej” – czytamy na stronie CommEX.

Operacje będą stopniowo wycofywane, począwszy od 25 marca 2024 r. i potrwają do 10 maja. Początkowo CommEX zamknie rejestrację nowych użytkowników i transfery aktywów z Binance, a także przestanie przyjmować depozyty w walutach fiducjarnych i kryptowalutach.

Giełda kryptowalut radzi użytkownikom, aby szybko zamknęli swoje pozycje i wycofali swoje aktywa do portfeli innych firm. Od 10 maja oficjalna strona internetowa przestanie działać, a konta użytkowników platformy z aktywami po tej dacie będą podlegać opłatom za zarządzanie aktywami.

AKTUALIZACJA 25.03.2024 18:20

Binance ogłosiło, że prowadzi rozmowy z kilkoma platformami w celu sprzedaży swojej rosyjskiej działalności, aby zastąpić CommEX, który ogłosił zamiar zaprzestania działalności. Stwierdzono to w oświadczeniu Binance, które jest dostępne dla Ekonomichna Pravda.

“Wiemy, że CommEX zdecydował się zamknąć swoją działalność. Nie byli w stanie wypełnić swoich zobowiązań wobec Binance wynikających z umowy, którą zawarliśmy z nimi we wrześniu 2023 roku. Decyzja ta w żaden sposób nie wpływa na nasze zobowiązania wobec obecnych rosyjskich użytkowników, których cyfrowe aktywa pozostają bezpieczne, ale użytkownicy nie mogą już przełączać się na CommEX” – czytamy w oświadczeniu.

Binance dodało, że decyzja giełdy o opuszczeniu rosyjskiego rynku pozostaje niezmieniona.

“Planujemy na stałe zamknąć wszystkie usługi giełdowe Binance i operacje biznesowe w Rosji, jednocześnie dokładając wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom płynne korzystanie z platformy w okresie przejściowym. Binance przestrzega globalnych zasad dotyczących sankcji i w pełni egzekwuje ograniczenia wobec osób, podmiotów i krajów, które podlegają sankcjom nałożonym przez społeczność międzynarodową, tym samym odmawiając takim stronom dostępu do platformy Binance”, powiedział Binance.

Przypominamy, że od 31 grudnia 2023 r. Binance przestało obsługiwać transakcje z rosyjskim rublem.

Source dev.ua
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej