“Dune 2” został nakręcony przy użyciu ukraińskich obiektywów, które zostały wyprodukowane w okopach

Rozwiązania IronGlass zostały wykorzystane w znanym na całym świecie filmie.

Konstantin Garkavy z IronGlass napisał na Facebooku, że podczas kręcenia filmu Dune 2 używano obiektywów do kamer produkcji ukraińskiej.

“Prawie dwa lata oczekiwania i wreszcie możemy powiedzieć, że obiektywy wyprodukowane przez IronGlass x VLFV Lens Rehousing – User Group były aktywnie zaangażowane w proces filmowania” – napisał Konstantin.

Dodaje, że druga część Dyuny stała się poligonem doświadczalnym dla ukraińskiego rozwiązania technologicznego.

“Rozwój tej obudowy i mechaniki rozpoczął się w 2021 roku, kolejne prototypy powstały na początku 2022 roku, a potem wybuchła wojna. Pomimo trudnych czasów zespół kontynuował pracę, niektórzy w terenie, inni zdalnie z okopów” – wyjaśnia Harkavyi.

Ukrainiec dodaje, że obiektywy zostały w pełni wykorzystane na planie filmu Dune.

“Cieszę się, że MKll by IronGlass został wybrany spośród tysięcy innych opcji, że działał idealnie bez żadnych skarg na mechanikę i komponent optyczny, że nawet w trudnych czasach w kraju ogarniętym wojną możemy produkować światowej klasy produkt i brać udział w ekscytujących wydarzeniach filmowych” – podsumował Konstantin Garkavy.

IronGlass x VLFV Lens Rehousing – grupa użytkowników, o której wspomniał Konstantin Garkavy, ma biuro w Londynie. Jego dyrektorem jest Ivan Sichkar. W ciągu 5 lat istnienia firma dostarczyła swoje produkty do 33 krajów. W tym samym czasie sprzedała 452 i naprawiła 852 obiektywy.

Source dev.ua
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej