Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie: kto zdołał wyprzeć z swojego grona miliardera?

Bernard Arnault, francuski miliarder i dyrektor generalny luksusowego konglomeratu LVMH, wyprzedził Elona Muska i stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Nastąpiło to po tym, jak akcje jego firmy wzrosły o prawie 1,5% w europejskim obrocie, raporty Forbes.

Według publikacji, majątek Arnauda wzrósł do 210,1 miliarda dolarów, podczas gdy majątek dyrektora generalnego Tesli wynosi 208,6 miliarda dolarów. W czwartek majątek Arnault wzrósł o 7,7 miliarda dolarów, a akcje LVMH podskoczyły o 1,45% do 830 dolarów.

Bernard Arnaud

Od początku roku akcje LVMH wzrosły o 5,5%. Dla porównania, akcje Tesli, które stanowią około jednej trzeciej majątku Muska, spadły o prawie 30% od początku 2024 roku.

Wcześniej w maju Elon Musk zajął drugie miejsce po założycielu Amazona Jeffie Bezosie i wyprzedził Bernarda Arnaulta po tym, jak jego startup sztucznej inteligencji xAI zebrał 6 miliardów dolarów wobec wstępnych szacunków na poziomie 18 miliardów dolarów. Po ostatniej rundzie finansowania, udział Muska w xAI szacowany jest na 14,4 miliarda dolarów.

Wyniki z 2023 r.

Dla przypomnienia, Elon Musk, założyciel Tesli i SpaceX oraz właściciel X, pozostał najbogatszym człowiekiem na świecie w 2023 roku. Jednak na początku maja okazało się, że francuski biznesmen Bernard Arnault, który posiada pakiet kontrolny LVMH, zajął pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie.

You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej