SpaceX przeciwdziała rosyjskim systemom zagłuszania Starlink i przeznacza na to znaczne środki – Elon Musk

SpaceX podejmuje znaczące wysiłki w celu zwalczania rosyjskich prób zablokowania systemu łączności satelitarnej Starlink na Ukrainie.

Szczegóły

Elon Musk, założyciel SpaceX, powiedział, że jego firma aktywnie pracuje nad przeciwdziałaniem rosyjskim próbom zablokowania Starlink. “SpaceX przeznacza znaczne środki na walkę z rosyjskimi próbami zagłuszania. To złożony problem. Udało im się wyłączyć wszystkie systemy komunikacyjne z wyjątkiem Starlink” – napisał Musk na platformie X.

System Starlink to nie tylko środek komunikacji, ale także niezawodne narzędzie zapewniające świadomość sytuacyjną oraz dowodzenie i kontrolę jednostek wojskowych. Zdolność do zapewnienia komunikacji w czasie rzeczywistym między różnymi jednostkami wojskowymi ma kluczowe znaczenie w wojnie z rosyjskimi najeźdźcami.

Ponadto Starlink otwiera szerokie możliwości wykorzystania różnych dronów na polu bitwy. Niska waga i kompaktowość terminali, niskie koszty operacyjne i szeroki zasięg pozwalają na wykorzystanie tej technologii nawet w odległych obszarach.

Ukraińskie wojsko aktywnie wykorzystuje Starlink do komunikacji i gromadzenia danych wywiadowczych. Ostatnio jednak pojawiły się informacje o rosyjskich próbach stłumienia systemu, co rodzi pytania o jego niezawodność i trwałość w operacjach wojskowych.

Aby zapewnić trwałość systemu Starlink, SpaceX stale ulepsza swoją technologię i wprowadza nowe systemy obrony przed atakami elektronicznymi.

W szczególności, gdy Rosjanie rozpoczęli niedawną ofensywę w regionie Charkowa, ukraińskie wojsko utraciło połączenie Starlink. Wynika to z faktu, że Rosjanie nauczyli się zagłuszać satelity. Przeczytaj więcej w tym artykule: Kolejne awarie Starlink, ukraińskie wojsko traci połączenie w środku walk w regionie Charkowa.

You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej