Era przystępnej cenowo sztucznej inteligencji: Nvidia ogłasza pierwszy superkomputer dla uniwersytetów

Nvidia i Georgia Institute of Technology ogłosiły, że opracowały pierwszy superkomputer ze sztuczną inteligencją dla studentów.

Krok ten jest sposobem na demokratyzację dostępu do zasobów superkomputerowych, które są zwykle zarezerwowane dla gigantów technologicznych i start-upów.

Początkowo tylko studenci Georgia Tech mogą korzystać z klastra obliczeniowego, który działa na oprogramowaniu Nvidia AI i “wirtualnej bramie” firmy Penguin Solutions.

Do tej pory uczniowie korzystali z superkomputera tylko w jednej klasie, ale Georgia Tech planuje dalsze zwiększanie skali jego wykorzystania. Do wiosny 2025 r. wszyscy studenci studiów licencjackich i podyplomowych będą mieli dostęp do rozwoju.

Przypominamy, że OpenAI podpisało niedawno swoją pierwszą umowę z instytucją szkolnictwa wyższego: Uniwersytet Arizony otrzymał pełny dostęp do ChatGPT Enterprise. Instytucja planuje wykorzystywać go do prowadzenia kursów, szkoleń, badań itp.

Source gagadget
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej