Film “Diuna: Część druga” w pierwszy weekend wyświetlania zarobił 178 milionów dolarów na całym świecie

Film “Diuna: Część druga” w reżyserii Denisa Villeneuve’a odnotował najlepszy początek roku w amerykańskich kinach, zarabiając 81 milionów dolarów w pierwszy weekend premiery. Jak donosi The Variety, film zarobił kolejne 97 milionów dolarów na całym świecie, co dało łączną kwotę kasową w wysokości 178 milionów dolarów.

Zakrojony na szeroką skalę film z Timothée Chalametem i Zendayą w rolach głównych, z ogromnymi efektami specjalnymi i budżetem 190 milionów dolarów, okazał się szczególnie popularny w kinach Imax. Format ten odpowiadał za prawie jedną czwartą wpływów brutto filmu w Ameryce Północnej, czyli około 18,5 miliona dolarów.

Film miał największe międzynarodowe otwarcie w Wielkiej Brytanii z 11,8 mln USD, a następnie we Francji z 9,6 mln USD, Niemczech z 9,1 mln USD, Korei Południowej z 6,9 mln USD i Australii z 6 mln USD. Premiera spodziewana jest w Chinach i Japonii, dwóch głównych rynkach zagranicznych.

“To znakomity debiut sequela filmu science-fiction. Widzowie czują więź z tymi ludzkimi, wrażliwymi postaciami” – powiedział David Gross z Franchise Entertainment Research.

Druga część Dune trafiła na duże ekrany 29 lutego. W pierwszym dniu premiery film zarobił 5,2 miliona dolarów w 13 krajach. W sumie film będzie wyświetlany w 71 krajach i oczekuje się, że zarobi więcej niż pierwsza część, która zarobiła 402 miliony dolarów.

Po światowej premierze w Londynie film otrzymał w większości pozytywne recenzje od krytyków filmowych. Druga Diuna zanurza widza w kulturze Freemenów i zawiera co najmniej siedem sekwencji akcji na dużą skalę, w tym scenę jazdy na gigantycznym robaku piaskowym. Akcja rozgrywa się w nowych lokacjach, w tym w królestwie barona Harkonnena na przemysłowej planecie Gidi Prime.

Source forbes
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej