Minus dwa “uszy”, ukraińskie drony neutralizują stacje radarowe okupantów na Krymie

Podczas nocnego ataku dronów na obiekty wojskowe na tymczasowo okupowanym Krymie, uszkodzone zostały dwie stacje radarowe wroga.

Zostało to zgłoszone przez Astrę.

Według gazety, stacje zostały uszkodzone w wyniku przybycia dronów szturmowych. Ponadto według doniesień ranny został jeden rosyjski żołnierz, prawdopodobnie ze stacji radarowej.

Radary zostały rozmieszczone na terenie rezerwatu przyrody Kazantip, gdzie według zdjęć satelitarnych z 2020 r. znajdują się specjalnie przygotowane stanowiska do ich rozmieszczenia. Ponadto usługa wykrywania pożarów Narodowej Administracji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) wykazuje obecność pożaru na pozycjach stacji radarowych.

Ogień został wykryty przez satelitę o 3:09, kiedy rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło, że wszystkie drony celujące w obiekty wojskowe na Krymie zostały trafione.

Według przedstawicieli rosyjskiego Ministerstwa Obrony, 11 dronów zostało zestrzelonych nad Krymem, ale śledzenie satelitarne sugeruje, że niektórym z nich udało się dotrzeć do celu.


Samobieżne stacje radarowe, które miały wykrywać cele powietrzne w obrębie ochrony Mostu Kerczeńskiego i zapewniać wczesne ostrzeganie dla systemów obrony powietrznej na tymczasowo okupowanym Krymie, zostały uszkodzone.

Istnieje również możliwość trafienia w stacje radarowe systemu rakiet przeciwlotniczych S-300/400.

Wcześniej Militarnyj poinformował, że zdjęcia satelitarne pokazujące następstwa ataku na rosyjskie centrum łączności FSB w pobliżu wsi Semidvirya niedaleko Ałuszty zostały opublikowane w Internecie.

Strajk został przeprowadzony w jednostce wojskowej 23 maja 2024 roku.

Source Wojsko to bardzo szczególne miejsce
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej