Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, Izrael zaatakował Iran rakietami

Izrael przeprowadził atak rakietowy na Iran w odpowiedzi na atak rakietowy w dniach 13-14 kwietnia 2024 r.

Zostało to zgłoszone przez BBC News.

Ataki zostały przeprowadzone na nieznane cele w Iranie, w centralnej prowincji Isfahan, co zostało również potwierdzone przez amerykańskich urzędników.

Irańska armia jest w stanie wysokiej gotowości w przypadku powtarzających się ataków na jej terytorium.

F-35I izraelskich sił powietrznych. Zdjęcie: Izraelskie Ministerstwo Obrony

Izraelscy urzędnicy nie skomentowali eksplozji w Iranie. Irańskie media poinformowały, że Izrael nie spowodował żadnych szkód w infrastrukturze ani obiektach wojskowych w wyniku ataku.

Przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) powiedzieli, że obiekty nuklearne w kraju nie zostały naruszone.

W sieci opublikowano zdjęcia i filmy przedstawiające pozostałości symulatorów rakiet balistycznych znanych jako Sparrow. Zostały one znalezione na terytorium Iraku.

Najprawdopodobniej pociski zostały użyte do stworzenia fałszywych celów powietrznych, aby odwrócić uwagę irańskiej obrony powietrznej.

Pozostałości pocisku balistycznego Sparrow. Zdjęcie: Irackie media

Przypominamy, że atak Izraela był odpowiedzią na podobny atak, który miał miejsce w nocy z 13 na 14 kwietnia 2024 roku.

W tym czasie Iran wystrzelił około 500 pocisków rakietowych i bezzałogowych statków powietrznych, z których większość została skutecznie przechwycona przez izraelskie systemy obrony powietrznej i samoloty sojusznicze.

Według izraelskich mediów, sojusznicze samoloty zdołały przechwycić około 38 celów powietrznych lecących w kierunku Izraela.

Ponadto uruchomiono do 4 samolotów do tankowania, aby wesprzeć siły myśliwców szybkiego reagowania.

Source Мілітарний
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej