NASA odradza używanie smartfonów do oglądania zaćmienia Słońca

Użytkownik @MKBHD zapytał w sieci społecznościowej X, czy możliwe jest sfilmowanie zaćmienia słońca na smartfonie, a przedstawiciele NASA odpowiedzieli na to pytanie.

W poniedziałek, 8 kwietnia, o godzinie 14:07 EST, spodziewane jest zaćmienie Słońca, gdy Księżyc przejdzie przed Słońcem. Wydarzenie przemierzy Amerykę Północną, przejeżdżając przez Meksyk, USA i Kanadę.

O godzinie 15:20 EST rozpocznie się całkowite zaćmienie, podczas którego Słońce zostanie całkowicie przesłonięte przez Księżyc. Będzie to trwało około 3 minut i 38 sekund i będzie to najbezpieczniejszy czas na obserwację tego zjawiska. O 16:33 EST Księżyc minie Słońce, kończąc wydarzenie.

NASA zdecydowanie zaleca, aby nie używać smartfonów do fotografowania zaćmienia. Według NASA, skierowanie aparatu na Słońce podczas zaćmienia może spowodować uszkodzenie niektórych podzespołów telefonu. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku korzystania z soczewek powiększających obraz w telefonie. Konieczne będzie użycie odpowiednich filtrów, tak jak w przypadku każdej innej kamery. Najlepszą praktyką jest trzymanie okularów przeciwsłonecznych przed obiektywem telefonu podczas robienia zdjęć Słońca w dowolnym momencie, z wyjątkiem całkowitego zaćmienia.

NASA zaleca skupienie się na uchwyceniu krajobrazu przed sobą i tego, jak wpływa na niego zaćmienie, a także skorzystanie z 5 wskazówek dotyczących fotografowania zaćmienia Słońca.

Source gagadget
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej