Nowy cios dla Rosji: 50 dronów atakuje podstacje energetyczne i rafinerie

W nocy z 19 na 20 kwietnia ukraińskie drony zaatakowały kilka regionów rosyjskiego okupanta. Ministerstwo Obrony agresora twierdzi, że wykryto łącznie 50 dronów, z których większość została rzekomo zestrzelona. Jednak żywy materiał filmowy z pożarów pokazuje coś przeciwnego: są uderzenia w rafinerie i podstacje energetyczne.

Rosjanie skarżą się, że atak spowodował szkody w ośmiu regionach. Najbardziej dotknięte są dzieci:

  • Region Biełgorod: rzekomo zestrzelono tam 26 dronów, ale w wyniku ataku uszkodzona została podstacja energetyczna.
  • Obwód briański: rzekomo zestrzelono 10 UAV i uszkodzono podstację energetyczną.
  • Obwód smoleński: jeden dron spowodował pożar w rafinerii.
  • Region Kaługa: kolejny UAV uszkodził podstację energetyczną.

Ponadto pojawiły się zdjęcia płonącego składu ropy naftowej we wsi Kardymowo w obwodzie smoleńskim. Dym i ogień są widoczne na wiele kilometrów.

Chociaż Rosja twierdzi, że udało jej się zestrzelić drony, atak ten pokazuje, że Ukraina jest w stanie uderzyć głęboko na tyły wroga. Może to znacząco wpłynąć na przebieg wojny.

Atak dronów na Federację Rosyjską

W nocy 18 kwietnia Rosja twierdziła, że połączony atak powietrzny na jej terytorium został przeprowadzony przez Ukrainę. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony, ukraińskie siły zbrojne rzekomo użyły pocisków Toczka-U, Vampire MLRS, dronów i balonów z materiałami wybuchowymi.

W odpowiedzi na ataki na rafinerie, Bashneft podjął działania mające na celu ochronę swoich rafinerii przed atakami dronów. W tym celu przedsiębiorstwa zostaną zamknięte za pomocą specjalnych sieci.

Jednak, jak podkreśla szef Baszkirii, Radiy Khabirov, jest to tylko “połowiczne rozwiązanie”, które nie może zagwarantować pełnej ochrony przed atakami dronów. Władze Baszkiru szukają pomocy od wojska, aby uzyskać systemy obrony powietrznej do ochrony rafinerii ropy naftowej.

Wcześniej Informer napisał, że dron uderzył w budynek Gazpromu w Biełgorodzie.

You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej