Tesla wycofuje wszystkie pickupy Cybertruck z powodu luk w zabezpieczeniach

Długie lata rozwoju i liczne przesunięcia premiery nie pomogły uczynić z Tesli produktu naprawdę wysokiej jakości. Od samego początku dostawy, właściciele elektrycznego pickupa Cybertruck skarżyli się na różne problemy z pojazdem. W rezultacie firma Elona Muska zdecydowała się wycofać wszystkie wyprodukowane samochody.

Według amerykańskiej Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA), Tesla wycofuje wszystkie 3 878 dostarczonych Cybertrucków. Zgodnie z oczekiwaniami, przyczyną był problem z pedałem gazu: w przypadku niektórych właścicieli pickupów po prostu się on zablokował, powodując niekontrolowane przyspieszenie samochodu i stwarzając zagrożenie dla kierowców i pasażerów samochodu elektrycznego, a także innych osób.

Tesla potwierdziła NHTSA, że pedał w Cybertrucku może się przesunąć, prowadząc do zablokowania. Firma poinformowała wcześniej, że nieautoryzowana zmiana w produkcji obejmowała smar podobny do mydła, aby ułatwić montaż elementów klocków na pedale przyspieszenia. To właśnie pozostałości mydła zakłóciły mocowanie klocka do pedału. Tesla zamierza wymienić lub przeprojektować pedały we wszystkich istniejących pojazdach Cybertruck. Ponadto firma wprowadziła już odpowiednie zmiany w procesie produkcyjnym.

Source uamotors
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej