“Pozdrowienia z Księżyca”: Intuitive Machines przesyła oszałamiające zdjęcia Ziemi wykonane z kosmosu

Łazik księżycowy Nova-C firmy Intuitive Machines, trafnie nazwany Odysseus, jest nie tylko w drodze na Księżyc, na którym wyląduje 22 lutego, ale już przesłał zapierające dech w piersiach obrazy Ziemi.

Pierwsza partia zdjęć opublikowanych dziś na X (dawniej Twitter) maluje obraz udanej podróży Odyssey. Widoczny jest portret naszej błękitnej planety – świadectwo potężnego systemu kamer statku kosmicznego. Seria zawiera również “selfie” pokazujące konstrukcję podwozia, a nawet uchwyciła drugi stopień SpaceX Falcon 9 startujący i zmniejszający się w oddali.

Oprócz przyjemności wizualnych, Intuitive Machines potwierdziło za pośrednictwem X, że Odysseus jest w “doskonałym stanie”, przekraczając oczekiwania i pomyślnie kończąc krytyczne kamienie milowe, takie jak uruchomienie silnika. Ten wyczyn oznacza historyczny moment – “pierwszy w historii zapłon silnika w przestrzeni kosmicznej przy użyciu ciekłego metanu i ciekłego tlenu”.

W oczekiwaniu na to wydarzenie, zespół nadal publikuje aktualizacje na stronie internetowej X, szczegółowo opisując postępy Odysseusa podczas poruszania się po trajektorii księżycowej.

Source processer.media
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej