Rheinmetall rozpoczyna budowę nowej fabryki o wartości 300 milionów euro: docelowo 200 000 pocisków rocznie

W poniedziałek, 12 lutego, niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall rozpoczął budowę nowej fabryki amunicji Werk Niedersachsen w miejscowości Unterlüs niedaleko Hanoweru i Hamburga. W ceremonii wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Danii Mette Frederiksen, minister obrony Niemiec Boris Pistorius oraz prezes Rheinmetall Armin Papperger, podały służby prasowe koncernu.

Werk Niedersachsen będzie w stanie produkować amunicję dużego kalibru i materiały wybuchowe. Przy projektowanej wydajności około 200 000 pocisków artyleryjskich rocznie (mniej w pierwszych dwóch latach) i do 1900 ton heksanu, zakład stworzy 500 nowych miejsc pracy.

Koszt budowy zakładu w stanie surowym wynosi około 300 mln EUR. Rheinmetall pokryje koszty na własny koszt, bez udziału środków rządowych.

Rheinmetall przewiduje, że fabryka będzie w stanie zaspokoić zapotrzebowanie Bundeswehry na pociski artyleryjskie i pozwoli Niemcom zapewnić pomoc krajom partnerskim w przypadku kryzysów.

Budowa potrwa 12 miesięcy.

Do 2025 roku Rheinmetall planuje produkować 700 000 pocisków i 10 000 ton proszku rocznie w swoich zakładach w Niemczech, Hiszpanii, RPA, Australii i na Węgrzech.

  • W grudniu 2022 r. okazało się, że Rheinmetall buduje nowy zakład produkcyjny pocisków średniego kalibru w Niemczech, aby uniknąć zależności od neutralności Szwajcarii.
  • W styczniu 2024 r. Rheinmetall ogłosił, że zbuduje nową fabrykę do produkcji amunicji dużego kalibru, w tym dla Ukrainy.
  • Rheinmetall planuje również uruchomić swoją fabrykę na Ukrainie w 2024 roku, a sześć miesięcy po jej uruchomieniu wyprodukować pierwszy transporter opancerzony Fuchs.
Source liga
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej