Uderzenie ukraińskich sił zbrojnych na rosyjską bazę lotniczą w Osetii Północnej, skąd MiG-i bombardowały Ukrainę.

8 czerwca po raz pierwszy zarejestrowano atak drona na rosyjską Osetię Północną, gdzie znajduje się lotnisko, z którego startują samoloty atakujące Ukrainę.

Główne tezy:

  • Trzy ukraińskie drony zostały zestrzelone w Mozdoku.
  • Według wstępnych informacji, drony pochodziły ze “strony ukraińskiej” i miały za zadanie zaatakować lotnisko wojskowe.
  • Okupowany Krym poinformował o zniszczeniu łodzi bezzałogowej w pobliżu zatoki Streletskaya.
  • Wydarzenia na Krymie miały miejsce równolegle z atakiem w Osetii Północnej, co wskazuje, że wydarzenia te mogą być ze sobą powiązane.

Rosja donosi o zestrzeleniu ukraińskich dronów nad Mozdokiem

Tak zwane rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że rano jeden bezzałogowy statek powietrzny został zniszczony nad terytorium Republiki Osetii Północnej-Alanii.

Gubernator regionu powiedział, że trzy bezzałogowe statki powietrzne zostały zestrzelone przez siły obrony powietrznej w Mozdoku.

Według wstępnych informacji od władz okupacyjnych, UAV pochodziły od “strony ukraińskiej”. Ich celem było lotnisko wojskowe.

To właśnie z lotniska Mozdok startują MiG-31K i Tu i ostrzeliwują Ukrainę.

Warto zauważyć, że Osetia Północna znajduje się w znacznej odległości od strefy działań wojennych, a na przykład region i Zaporoże dzieli około 900 km w linii prostej.

Potężne eksplozje miały miejsce na Krymie

Mieszkańcy okupowanego Krymu donoszą o nowej potężnej “bawełnie”, która pojawiła się w nocy 8 czerwca. Okupacyjne władze rosyjskie twierdzą, że bezzałogowa łódź została rzekomo zniszczona w rejonie zatoki Streletskaya w Sewastopolu.

Według lokalnych mieszkańców, głośne eksplozje zaczęły być słyszalne na okupowanym półwyspie o 01:53.

Tak zwane “władze” okupacyjne zaczęły twierdzić, że bezzałogowa łódź została rzekomo zniszczona w rejonie Zatoki Strilskiej.

Głośne odgłosy słyszane w rejonie Zatoki Striełeckiej to zniszczenie przez naszą flotę łodzi bezzałogowej podczas nalotu zewnętrznego” – powiedział “gubernator” Sewastopola Michaił Rozważejew.

O 4:06 lokalni mieszkańcy zgłosili eksplozje w Kerczu – po drugiej stronie cieśniny – “w dzielnicy Temryuk w Kraju Krasnodarskim”.

Source news.online
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej