Ukraina otrzymuje pierwszą międzynarodową licencję na produkcję pocisków 155 mm

Umowa z KNDS pozwoli Ukrainie na szybkie uruchomienie produkcji deficytowych pocisków artyleryjskich dużego kalibru

Ukraina uzyskała pierwszą zagraniczną licencję na produkcję pocisków kalibru 155 w ramach umowy z francusko-niemieckim konglomeratem obronnym KNDS. Zostało to ogłoszone przez ministra ds. przemysłu strategicznego Oleksandra Kamyshina na Telegramie.

“Podpisana wczoraj umowa między KNDS a ukraińskim producentem jest bardzo ważna. Dlaczego? Ponieważ jest to pierwsza licencja na Ukrainie na produkcję pocisków kalibru 155” – napisał.

Według Kamyshina, dzięki takiemu porozumieniu ukraiński partner KNDS “będzie w stanie przygotować teren i rozpocząć produkcję dość szybko”.

Na początku maja Kamyshin powiedział, że Ukraina rozpoczęła samodzielną produkcję pocisków artyleryjskich, ale nadal potrzebuje pomocy ze strony międzynarodowych partnerów.
17 lutego niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall ogłosił zamiar budowy na Ukrainie fabryki amunicji o wydajności co najmniej 100 000 pocisków rocznie.

Source news.liga
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej