Skandaliczne fajerwerki: YouTuber oskarżony o strzelanie do Lamborghini z helikoptera

Amerykańskiemu vlogerowi Alexowi Choi postawiono zarzuty federalne po opublikowaniu na YouTube filmu przedstawiającego dwie kobiety strzelające fajerwerkami z helikoptera wycelowanego w Lamborghini. Bloger z prawie milionem subskrybentów zazwyczaj publikuje filmy o samochodach.

W czerwcu 2023 r. Choi zatrudnił pilotów helikopterów i operatorów dronów do sfilmowania “szalonego, brutalnego pokazu fajerwerków”, podczas którego dwie kobiety strzelają z helikoptera pirotechniką do Lamborghini.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez 1886 Forged Wheels (@1886forgedwheels)

W dniu 4 czerwca 2024 r. wszczęto sprawę karną przeciwko Alexowi Choi, wniesiono oskarżenie federalne i wydano nakaz aresztowania za “umieszczenie ładunku wybuchowego lub zapalającego w samolocie”. Chociaż Choi osobiście nie sfilmował fajerwerków, w skardze dotyczącej incydentu stwierdzono, że istnieją prawdopodobne podstawy, by sądzić, że popełnił on przestępstwo, ponieważ kilkakrotnie przyznał się w filmie, że był mózgiem filmowania.

Na podstawie śladów opon driftującego Lamborghini śledczy ustalili, że film został nakręcony na odcinku wyschniętego jeziora El Mirage w Kalifornii, które jest własnością federalną. FAA (Federalna Administracja Lotnictwa USA) cofnęła licencję pilotowi helikoptera, ponieważ wysokość, na której latał i fajerwerki stanowiły zagrożenie.

Source itc
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej