Wielka Brytania legalizuje konfiskatę aktywów kryptograficznych

Władze Wielkiej Brytanii zatwierdziły niedawno przepisy mające na celu rozszerzenie ich zdolności do konfiskowania aktywów kryptowalutowych, w tym bitcoinów, które są legalnie zaangażowane w działalność przestępczą.

Począwszy od 26 kwietnia, nowe prawo da brytyjskim organom ścigania prawo do zamrażania zasobów cyfrowych na okres do 90 dni bez nakazu sądowego, jeśli istnieje podejrzenie zaangażowania w działalność przestępczą.

Środek ten ma na celu powstrzymanie nielegalnego finansowania i zapobieganie transferowi lub ukrywaniu aktywów. Rzeczywiście, nadchodząca zasada opiera się na ustawie o przestępstwach gospodarczych i przejrzystości korporacyjnej z 2023 roku.

Zwiększa to zdolność organów ścigania do konfiskowania i unieruchamiania określonych aktywów kryptograficznych związanych z przestępstwami. Obejmują one pranie pieniędzy, handel narkotykami i terroryzm.

Source processer.media
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej