GUR włamał się na serwery rosyjskiego Ministerstwa Obrony i uzyskał dostęp do tajnych dokumentów

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z wywiadu obronnego Ukrainy włamali się na serwery rosyjskiego Ministerstwa Obrony. W rezultacie ukraiński wywiad uzyskał dostęp do oprogramowania, szyfrów i dużej liczby tajnych dokumentów rosyjskiej agencji.

Uzyskane dane obejmują rozkazy, raporty, instrukcje, sprawozdania i inne dokumenty krążące wśród ponad 2000 jednostek strukturalnych rosyjskich służb bezpieczeństwa. Pozwoli to stronie ukraińskiej na ustalenie pełnej struktury rosyjskiego systemu ministerstwa obrony i jego powiązań.

Analiza danych pomogła również zidentyfikować generałów i innych wyższych urzędników rosyjskiego Ministerstwa Obrony, w tym zastępców, asystentów i specjalistów, którzy korzystali z oprogramowania do elektronicznego zarządzania dokumentami.

Wśród uzyskanych dokumentów znalazła się oficjalna dokumentacja wiceministra obrony Federacji Rosyjskiej, Timura Wadimowicza Iwanowa, który według wywiadu odegrał kluczową rolę w powodzeniu cyberataku.

Prace ukraińskiego wywiadu w rosyjskiej cyberprzestrzeni mające na celu utrudnianie i paraliżowanie działań organów ścigania i urzędników państwa-agresora są kontynuowane.

Pod koniec stycznia cyberatak przeprowadzony przez Główny Zarząd Wywiadowczy Ministerstwa Obrony spowodował wyłączenie specjalnego serwera komunikacyjnego rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Niedawno ukraińska armia informatyczna zaatakowała największy rosyjski serwis pocztowy Mail.ru. Użytkownicy spoza Rosji i niektórzy mieszkający w kraju agresora stracili dostęp do swojej poczty.

Source ain
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej