Eksperci przewidują, że cena bitcoina może osiągnąć 120 000 USD w 2025 r.

Fred Thiel, prezes i dyrektor generalny Marathon Digital Holdings, podkreślił, że nadchodzące podwojenie kursu wymiany bitcoina podwoi jego wartość w porównaniu do złota. Ekspert powiedział to podczas niedawnego odcinka The Pomp Podcasts.

Wzrost BTC o 41 470,58 USD
zapewni większą stabilność podczas spadków na rynku, powiedział Thiel. “Jedyną unikalną cechą bitcoina, której nie mają akcje, jest ograniczona liczba tokenów”.

Tradycyjnie, spadek ceny o połowę doprowadził do gwałtownego wzrostu wartości BTC, rekompensując utratę dochodów górników. Thiel zwrócił jednak uwagę na pojawienie się bitcoinowych funduszy giełdowych (ETF).

Jego zdaniem te instrumenty finansowe prawdopodobnie doprowadzą do większej płynności i mniejszej zmienności. Sprawi to również, że kryptowaluty staną się bardziej atrakcyjne dla inwestorów instytucjonalnych. Zmiana ta jest dodatkowo zaostrzona przez działalność handlową wokół funduszy ETF, taką jak przejście z opcji w skali szarości na opcje o niższej opłacie.

Jeśli chodzi o konkretną prognozę wartości, Thiel spodziewa się, że BTC osiągnie ATH pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału, po czym rozpocznie się wyprzedaż, która może obniżyć jego wartość. Według Thiela trend ten ustabilizuje się na początku 2025 r., po czym rozpocznie się stopniowy wzrost. Tak więc do końca 2025 r. bitcoin może osiągnąć ATH w wysokości 120 000 USD.

Source noworries
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej