Bitcoin wzrasta do 57 tys. USD, aktualizując 2-letnie maksimum

Cena kryptowaluty bitcoin osiągnęła dwuletnie maksimum, przekraczając 57 tys. dolarów. podczas wtorkowego handlu w Azji. Było to wynikiem oznak intensywnych zakupów instytucjonalnych. W tym samym czasie cena kryptowaluty Ether przekroczyła 3200 USD po raz pierwszy od 2 lat.

Wartość Bitcoina wzrosła o ponad 10% w ciągu dwóch sesji. Ułatwiło to ujawnienie, że firma MicroStrategy, zajmująca się tworzeniem oprogramowania i inwestująca w kryptowaluty w niepełnym wymiarze godzin, nabyła niedawno około 3000 bitcoinów za 155 milionów dolarów.

Największa na świecie kryptowaluta pod względem wartości rynkowej otrzymała ostatnio wsparcie w postaci zatwierdzenia bitcoinowych funduszy giełdowych (ETF) w USA. W poniedziałek wolumeny obrotów kilku funduszy gwałtownie wzrosły, a firmy związane z kryptowalutami również zyskały, w przeciwieństwie do bardziej nerwowych rynków.

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina nieznacznie spadła do około 56 tysięcy dolarów.

Source itc
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej