Bitcoin aktualizuje dwuletnie maksima, przekraczając 64 tys. dolarów

W poniedziałek, 4 marca, wartość kryptowaluty Bitcoin osiągnęła dwuletnie maksimum, przebijając poziom 64 tysięcy dolarów i rosnąc o 2%.

Zostało to zgłoszone przez agencję Reuters.

Należy zauważyć, że na początku azjatyckiego dnia bitcoin osiągnął 64 285 USD, czyli najwyższy poziom od końca 2021 r., i wzrósł o 2% w ciągu ostatniej sesji do 63 850 USD.

Rekord Bitcoina wynosi 68 999,99 USD i został ustanowiony w listopadzie 2021 roku.

Najdroższa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej wzrosła w tym roku o 50%, przy czym większość wzrostu nastąpiła w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy to wolumen obrotu zarejestrowanymi w USA funduszami bitcoinowymi gwałtownie wzrósł.

Ponadto inna popularna kryptowaluta, ether, wzrosła w wyniku spekulacji, że wkrótce może mieć fundusze giełdowe, które będą stymulować napływy. Od początku roku wzrosła ona o 50% – obecnie kosztuje 3 490 USD.

Pod koniec 27 lutego bitcoin osiągnął rekordowy poziom 57 000 USD. Czas antenowy przekroczył 3,2 tysiąca dolarów po raz pierwszy od 2022 roku.

Source espreso.tv
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej