Ukraińskie wojsko już używa francuskich bomb AASM Hammer (wideo)

W styczniu pisaliśmy, że Francja dostarczy ukraińskim siłom zbrojnym precyzyjnie naprowadzane bomby AASM Hammer. Wygląda na to, że są już na Ukrainie.

W Internecie pojawiło się wideo pokazujące pierwsze użycie bomb lotniczych. Wideo pokazuje, jak ukraińskie oddziały używają AASM Hammer do niszczenia pozycji rosyjskich okupantów w Awdijiwce.

AASM Hammer to francuska precyzyjnie naprowadzana bomba lotnicza. Jest on produkowany przez Safran Electronics & Defense. Bomba jest dostępna w różnych modyfikacjach. Wersja podstawowa ma głowicę o masie 250 kg, a wersja topowa ma głowicę o masie 1000 kg. Może przelecieć do 70 km. AASM Hammer jest wystrzeliwany z różnych platform, w tym z samolotów Mirage 2000D, Rafale, Tejas, F-16 i Mirage F1. Ukraińskie siły zbrojne najprawdopodobniej użyją bomb z radzieckich samolotów Su-24 i MiG-29.

Source gagadget
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej