Po raz pierwszy w historii firma SpaceX opublikowała tweeta przy użyciu satelity kosmicznego

Miesiąc po wysłaniu przez SpaceX pierwszej wiadomości tekstowej za pomocą satelity Starlink do bezpośredniej komunikacji w kosmosie, firma Elona Muska ogłosiła, że po raz pierwszy może publikować posty na platformie X (wcześniej znanej jako Twitter) za pomocą telefonu komórkowego, korzystając z własnych usług satelitarnych.

SpaceX zamierza zaoferować globalną łączność mobilną i planuje uruchomić usługę Direct to Cell dla klientów w tym roku. Musk retweetował post SpaceX, dodając, że do połączenia nie użyto żadnego specjalnego sprzętu, z wyjątkiem telefonu komórkowego i satelity.

Rozwój ten jest znaczącym krokiem naprzód w ambitnym planie SpaceX, aby rozszerzyć zasięg mobilny na odległe lokalizacje w Stanach Zjednoczonych i na ich wodach terytorialnych. Firma zaczęła nawet reklamować swoją usługę satelitarną Direct to Cell na swojej stronie internetowej, obiecując usługi przesyłania wiadomości tekstowych od 2024 r. oraz usługi głosowe i transmisji danych w 2025 r.

Source noworries.news
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej