Pszczoły zakłóciły mecz prestiżowego turnieju tenisowego (wideo)

Tysiące pszczół przyleciało na kort podczas meczu Indian Wells ATP 1000 na twardych kortach pomiędzy Carlosem Alcarazem i Alexandrem Zverevem.

Ćwierćfinałowy mecz turnieju ATP 1000 hard w Indian Wells został przerwany z powodu ataku pszczół. Do incydentu doszło podczas walki Carlosa Alcaraza z Alexandrem Zverevem w piątek 15 marca. Na tym turnieju ukraińska tenisistka Marta Kostiuk dotarła do półfinału.

Carlos Alcaraz (Hiszpania, ATP 2) i Alexander Zverev (Niemcy, ATP 6) wygrali po jednym gemie w pierwszym secie. A w trzecim meczu tysiące pszczół przyleciało na boisko, jak podaje BBC. Latały wokół zawodników i sędziego. Owady były szczególnie przyciągane przez kamerę pająka, kamerę telewizyjną, która porusza się po terenie na kablach.

Carlos Alcaraz doznał kontuzji. Sędzia Mohammad Lakhani zawiesił spotkanie. Menedżer Hiszpana, Albert Molina, powiedział, że Alcaraz został użądlony w czoło. Widzowie opuścili część trybun. Następnie przybył pszczelarz turniejowy i usunął rój.

Gra była kontynuowana godzinę i czterdzieści minut później. Alcaraz wygrał w dwóch setach 6-3, 6-1. Hiszpan w półfinale zagra z włoskim tenisistą Janickiem Sinnerem. Włoch zajmuje obecnie trzecie miejsce w rankingu ATP. Mecz odbędzie się w sobotę, 16 marca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:30 czasu kijowskiego.

Carlos Alcaraz potwierdził, że został użądlony:

“Tak, wygrałem pierwszy punkt w trzecim gemie meczu i byłem gotowy do serwowania na kolejny punkt. Widziałem kilka pszczół w pobliżu, ale myślałem, że to tylko kilka, ale nie tak wiele. Ale spojrzałem w niebo, a tam leciały ich tysiące, wplątując się w moje włosy, lecąc w moją stronę. To było szalone.

Próbowałem trzymać się od nich z daleka, ale to było niemożliwe. Jak powiedziałem, utknęły mi we włosach i uciekłem. Trochę się ich boję. Musiałem zachować bezpieczeństwo, biegałem wszędzie” – powiedział hiszpański tenisista.

Alcaraz powiedział, że trudno było kontynuować mecz. A przede wszystkim skoncentruj się na grze. W końcu pszczoły wciąż latały nad boiskiem.

“Kiedy wyszliśmy na boisko, w rogu wciąż było kilka pszczół i to nas niepokoiło. Nie mogliśmy zacząć grać.

Następnie postanowiliśmy się trochę rozgrzać, aby zobaczyć, jak nam pójdzie. Uderzałem piłkę, a dookoła widziałem pszczoły, więc nie mogłem skupić się na piłce, tylko na pszczołach i starałem się trzymać od nich z daleka. Zatrzymaliśmy się więc jeszcze kilka razy przed ponownym rozpoczęciem meczu.

Po tym zdecydowaliśmy się ponownie rozgrzać i tak, zobaczyłem, że nie ma już pszczół. Tylko jeden lub dwa. Starałem się więc nie myśleć już o pszczołach. Starałem się skupić na piłce.

To był dla mnie bardzo ważny mecz. Sam się sobie dziwię, że skupiłem się na meczu, a nie na pszczołach. To była świetna kontynuacja z mojej strony”, podsumował Carlos Alcaraz.