SpaceX bije własny rekord: 19. ponowne użycie rakiety Falcon 9 z powodzeniem dostarcza 22 satelity Starlink na orbitę (wideo)

23 lutego SpaceX wyniosła na orbitę 22 satelity internetowe Starlink podczas 19. ponownego lotu pierwszego stopnia rakiety Falcon 9, donosi Space.

Rakieta Falcon 9 przenosząca 22 satelity Starlink wystartowała z Bazy Sił Kosmicznych Vandenberg w Kalifornii o godzinie 06:11 czasu kijowskiego.

Była to 19. misja pierwszego stopnia rakiety Falcon 9, wyrównując rekord ponownego użycia rakiety ustanowiony przez SpaceX podczas startu Starlink w grudniu 2013 roku.

Pierwszy stopień rakiety Falcon 9 powrócił na Ziemię około 8,5 minuty po starcie i wylądował na platformie Of Course I Still Love You na Oceanie Spokojnym.

Of Course I Still Love You dostarczy pierwszy stopień rakiety na ląd w celu przeprowadzenia inspekcji, naprawy i najprawdopodobniej kolejnego lotu.

Górny stopień rakiety Falcon 9 wyniósł 22 satelity Starlink na niską orbitę okołoziemską około 62 minuty po starcie.

Mega konstelacja Starlink na niskiej orbicie okołoziemskiej składa się obecnie z ponad 5400 satelitów operacyjnych, a ich liczba stale rośnie.

Source speka
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej