Ukraina może zakazać zatrzymywania samochodów za nieprawidłowe parkowanie

Rada rozważa inicjatywę zniesienia konfiskaty samochodów za wykroczenia parkingowe. Rozważany obecnie projekt ustawy przewiduje znaczące zmiany w systemie egzekwowania prawa w odniesieniu do inspektorów parkingowych. Zostało to zgłoszone przez służby prasowe parlamentu.

Celem projektu ustawy nr 9092-3 jest czasowe, na okres stanu wojennego, pozbawienie organów wykonawczych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, reprezentowanych przez inspektorów ds. parkowania, prawa do czasowego zatrzymywania pojazdów oraz przyznanie stosownych uprawnień pracownikom uprawnionych jednostek Policji Państwowej.

Dokument ten w szczególności zakazuje tymczasowego zatrzymywania samochodów przez inspektorów parkingowych tylko w czasie obowiązywania reżimu prawnego stanu wojennego na Ukrainie lub w niektórych obszarach, w których wprowadzono stan wojenny.

Wcześniej informowano, że Ukraina podniesie grzywnę za nieprawidłowe parkowanie. Chodzi o nieprawidłowe parkowanie dużych i ciężkich pojazdów.

Przypominamy, że wysokość grzywny za parkowanie w niewłaściwym miejscu zależy od tego, jak nieprawidłowo i gdzie pojazd został zaparkowany. Tak więc za naruszenie zasad zatrzymywania się/parkowania mandat wyniesie 340 UAH. Jeśli stwarza to przeszkodę lub zagrożenie dla innych użytkowników drogi, grzywna wzrasta do 680 UAH.

Source uamotors
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej