Wrak rosyjskiego samolotu znalezionego w Mołdawii (zdjęcie)

Mołdawska policja graniczna znalazła fragmenty bezzałogowego statku powietrznego typu Shahed w rejonie granicy mołdawsko-ukraińskiej.

Wrak został znaleziony w pobliżu miejscowości Etulia w dystrykcie Vulcanesti. Dron został otoczony przez funkcjonariuszy organów ścigania.

Poinformowała o tym służba prasowa policji granicznej Mołdawii.

Informacje te zostały niezwłocznie przekazane właściwym organom. Dostęp do obszaru wraku drona był ograniczony. W okolicy nie ma żadnego zagrożenia ani niebezpieczeństwa dla ludności, a władze podjęły wszelkie niezbędne środki w celu utrzymania porządku publicznego, spokoju i bezpieczeństwa.

Mołdawska straż graniczna uważa, że wrak może należeć do jednego z dronów zestrzelonych przez ukraińskie działo przeciwlotnicze podczas ostatniego ataku Rosji na południową Ukrainę.

Atak Rosji na Ukrainę w nocy 10 lutego

Rosja atakuje region Odessy za pomocą dronów Shahed. Zauważono, że część odłamków uderzyła w infrastrukturę portową. Siły Zbrojne Ukrainy oświadczyły, że okupanci wystrzeliwali drony w określonych odstępach czasu.

Siły Obronne Południowej Ukrainy wyjaśniły, że były trzy fale “Shahed” – pierwsza składała się z 9 dronów i została odparta w 100%, a kolejna składała się z 12 UAV.

W rezultacie wrogie UAV uderzyły w obiekty portowe. Trzech pracowników zostało rannych.

Source news.online
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej