Cena bitcoina osiąga 52 tysiące dolarów, a kapitalizacja przekracza 1 bilion dolarów

Po osiągnięciu poziomu 50 tys. dolarów wartość kryptowaluty Bitcoin na krótko spadła, a następnie pewnie pokonała opór tego poziomu. W ciągu ostatnich 24 godzin bitcoin wzrósł z około 48,4 tys. dolarów do 52 tys. dolarów, czyli o około 7%. W chwili pisania tego tekstu cena nieznacznie spadła do około 51 800 USD.

Kryptowaluta pokonała poziom 51 tysięcy dolarów. po raz pierwszy od grudnia 2021 roku. Stały wzrost rozpoczął się w styczniu ubiegłego roku, a w 2023 r. wartość kryptowaluty wzrosła o ponad 150%. W tym roku wzrost był kontynuowany. Od początku 2024 r. cena Bitcoina wzrosła o ponad 21%.

Ze względu na szybki wzrost ceny kryptowaluty, kapitalizacja Bitcoina przekroczyła 1 bilion dolarów po raz pierwszy od końca 2021 roku.

Ostatni rekordowy poziom bitcoina wynosił nieco poniżej 69 tysięcy dolarów. w listopadzie 2021 roku.

Warto zauważyć, że w kwietniu tego roku Bitcoin ma zmniejszyć o połowę wynagrodzenie górników za wydobywanie kryptowalut, co zdarza się mniej więcej co 4 lata. Historycznie rzecz biorąc, spadek o połowę poprzedzał osiągnięcie przez bitcoina nowych rekordów w kolejnych miesiącach.

Source itc
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej