Zdrowa żywność dla dzieci: na Ukrainie pojawią się kucharze z placówek edukacyjnych

Instytucje kształcenia zawodowego rozpoczną szkolenie specjalistów zgodnie z nowym standardem państwowym “Kucharz instytucji edukacyjnej” od września tego roku. Zostało to ogłoszone przez Irynę Shumik, dyrektora generalnego Dyrekcji Kształcenia Zawodowego Ministerstwa Edukacji i Nauki, donosi Ukrinform.

Według niej reforma posiłków szkolnych jest wdrażana dość systematycznie.

“Ministerstwo Edukacji wraz z Biurem ds. Reform pracuje nad wdrożeniem nowego standardu “Kucharz w placówce edukacyjnej”. Będzie to zupełnie nowy zawód i jesteśmy przekonani, że we wrześniu rozpoczniemy szkolenie takich specjalistów w placówkach kształcenia zawodowego” – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Edukacji.

Zauważyła również, że firma zatwierdziła już program szkoleniowy, który obejmuje wszystkie niezbędne umiejętności w zakresie nowego sprzętu i nowych twórców receptur. Obecnie pracujemy nad odpowiednimi materiałami i rozpowszechniamy najlepsze praktyki.

Wcześniej informowano, że uczniowie szkół zawodowych będą uczeni latania cywilnymi dronami. Wyznaczone szkoły zawodowe otrzymały już prawie trzy tuziny dronów.

Source vsviti
You might also like
Comments
Loading...

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej